lt  |  en  |  ru 
Produkcija

Kaina: 17000.00 EUR
Kiekis

Elektrinis automobilis yra varomas elektros varikliu, naudojant elektros energiją, saugomą baterijose arba kituose energijos akumuliavimo įtaisuose. Elektriniai automobiliai buvo populiarūs jau IXX a. pab. ir XX a. prad., tačiau rinkose neįsitvirtino dėl benziną naudojančių transporto priemonių masinės gamybos pažangos, jų pigumo ir infrastruktūros stokos elektriniams automobiliams – visa tai lėmė elektromobilių progreso sustojimą.

 1970-ųjų ir 1980-ųjų energijos krizės atnešė trumpalaikį susidomėjimą elektra varomais automobiliais, bet rimčiau į tai pradėta žiūrėti tik 1995-ųjų viduryje – tada įvyko didžiausias susidomėjimas elektra varomų automobilių gamyba, infrastruktūros ir technologijų tobulinimo galimybėmis. Svarbiausia to priežastis – sparčiai didėjanti naftos kaina ir susirūpinimas pažaboti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą. Didžiausią pažangą padarė General motors, Honda ir Toyota automobilių gamintojai, nes pastarieji sukūrė ir išleido elektromobilius į serijinę gamybą. Deja per 10 metų (2003-2005 metais) automobiliai buvo išimti iš rinkos ir visiškai sunaikinti. 2007 m., ištiesų susirūpinus ekonomiškumu, gamtosauga ir mūsų visų ateitimi, buvo pradėta atnaujinti elektromobilių projektus. Tuo metu pasirodė hibridiniai automobiliai – kaip geresnis analogas.

Populiariausi elektromobiliai paleisti i serijinę gamybą buvo: Tesla Roadster (185kw,didžiausias greitis 201km/h, pilna įkrova 390km, pasikrauna per 3.5 valandos,kaina apie 109 tūkst. USD), REVAi (didžiausias greitis 80km/h, pilnai iakrautas 120km, pasikrauna per 8h, 90 proc. įkrovą pasiekia per valandą, kaina apie 12 tūkst. USD), Mitsubishi i MiEV (47kw, didžiausias greitis 130km/h, pilnai įkrautas 160km, nuo 2011 m. dedamos naujos kartos baterijos, kuriomis 80 proc. įkrovos pasiekiama per 15 min, kaina apie 50 tūkst. USD), Nissan Leaf (80 kW, maksimalus greitis 150 km/h, pilna įkrova 175km, pilnai pasikrauna per 8h, 80 proc. įkrova pasiekiama per 30 min., kaina  apie 35 tūkst. USD)(Šis NISSAN elektromobilis laimejo 2011 m. žaliojo automobilio vizijos vardą, pelnė geriausio Europos automobilio  bei geriausio pasaulio automobilio vardą, buvo pripažintas kaip saugiausias elektromobilis), smart ed (55 kW, maksimalus greitis 120km/h, pilnai pakrautas 140km, kaina apie 22 tūkst. USD), Wheego Whip LiFe (45kw, maksimalus greitis 105km/h, pilnai įkrautas 160km, pasikrauna per 5h, kaina apie 32 tūkst. USD), Buddy (13KW, maksimalus greitis 80 km/h, pilna įkrova 80km, pakraunamas per 6-8h, kaina apie 25 tūkst. USD). Pastaba: Automobilių įkrovos laikas priklauso nuo įkrovos tipo!

Kaina: Elektromobilių kaina skiriasi priklausomai nuo automobilio kokybės, jo charakteristikos ir gamintojo. Elektromobilį galima įsigyti už 20 – 40 tūkst. USD, tačiau yra modelių, kainuojančių ir  daugiau nei 75 tūkst. USD (toks kaip GEM) ar už 100 tūkst. USD (kaip Tesla roadster). Daugumoje ekonomiškai išsivysčiusių šalių perkant elektromobillį suteikiama valstybės parama (pvz.: JAV suteikiama 7500 USD, o Jungtinėje Karalystėje 5000 svarų parama).

Elektromobilio Išlaikymas: Paprastą automobilį vairuojantis žmogus kurui išleidžia apie 200 USD/mėn., o elektromobilio elektros sąnaudoms reikėtų skirti tik 27,5 USD/mėn. Apskritai elektromobilio išlaikymas kone tris kartus mažesnis nei įprasto automobilio, mat elektromobilis turi tik penkias dylančias detales, tuo tarpu įprastas, kuru varomas automobilis jų turi šimtus. Net vien dėl šios priežasties elektromobilis yra naudingesnis nei įprastas, pvz: automobilių gamintojas Nissan paskaičiavo, kad penkerių metų elektromobilio eksplotacijos išlaidos siektų 1800 USD, o kuru varomo automobilio – net 6000 USD.

Elektromobilio baterijos ir įkrova: Dažniausiai naudojami baterijų tipai: Pb (įvairūs tipai), NiMH, NiCd, Li-ion, Li-Po, LiFePo4. Įkrovimo metu automobilis negali pajudėti daugiau kaip 10cm. Įkrova vykdoma trim ciklais: 10 proc. – Pre  charge, 10 – 80 proc. – Charging, 80 – 100 – Balancing. Įkrovimo lizdo standartai 1120 V AC; 16 A (= 1.92 kW), 208-240 V AC; 12 A - 80 A (= 2.5 - 19.2 kW), (greitos ikrovos standartas) aukštos įtampos stotelės (300-600 V DC). Pirmąjį standartą naudoja JAV, antrąjį Europoje, tačiauvisame pasaulyje vis labiau paplitęs trečiasis standartas, mat tokioje įkrovos stotelėje elektromobilio pakrovimas trunka iki pusvalandžio. Automobilį galima krauti tiek namuose, tiek specialiai tam įrengtose įkrovimo stotelėse. Elektromobilio baterija gali būti kraunama nuo 20 valandu iki pusvalandžio – tai priklauso nuo pačios baterijos talpos bei stotelės standarto (kuo didesnė baterija, tuo ilgiau kraunama, tačiau ir labai didelė baterija gali būti įkrauta per puse h aukštos įtampos stoteleje). Vidutiniškai pilnai įkrovai, naudojant įprastą įkrovos standartą, reikia 8 valandų.

Elektromobilio ekologiškumas: Viena iš pagrindinių elektromobilio atsiradimo priežasčių – tai susirūpinimas aplinkos tarša ir įprasto automobilio išmetamų CO2 dujų, kurios ir sukelia šiltnamio efektą, kiekiu. Elektromobiliai neįškirią į aplinką dujų, todėl ir vadinami „nulinės emisijos automobiliais“, kurie visiškai neturi jokio poveikio aplinkai. Dar vienas didžiulis elektromobilių provalumas – elektromobilių beveik visos detalės perdirbamos. Tačiau yra ir kita medalio pusė – nors elektromobiliai patys neteršia aplinkos, tačiau jų varomąjai energijai pagaminti į aplinką išmetamos co2 dujos. Lyginant elektromobilį su dyzeliu varomu automobiliu, energijos gamybos metu į aplinką išmetama maždaug nuo 40 iki 90 proc. mažiau CO2 (šis procento intervalas didelis, nes priklauso nuo šalyje vyraujančių gamybos būdų ir jos taršos). Taigi, elektromobilius drąsiai galima vadinti „žaliaisiais“.

 

Tai įdomu! Elektromobilis „Mira ev“ pilna įkrova nuvažiavo 1003 km; UAB SUNRISA darbuotjai ir partneriai bei vadovai dirba su Sanyo’s lithium-on baterijomis ir kuria elektromobilį, kurį galima įkrauti net per 10min; atrasta belaidžių įkrovimo stotelių technologija, kurią jau naudoja „Google“ kompanija.